— PROGRAM PŘEDNÁŠEK —

V naší kavárně pravidelně pořádáme cestovatelské přednášky. Přijďte si poslechnout úchvatné příběhy z různých koutů naší krásné země. Budeme se na Vás těšit.

VZHLEDEM K VYSOKÉMU ZÁJMU O PŘEDNÁŠKY DOPORUČUJEME REZERVACI MÍST NA E-MAILU
balicafeprague@gmail.com

LISTOPAD 2019

6.11.2019 Středa

Lukas Synek: Three years in Saudi Arabia (in ENGLISH)

THIS LECTURE IS IN ENGLISH

Who has been to Saudi Arabia? Tourist visa do not exist. It is not easy to get in to this interesting country.

We will step beyond the media-made image of the controversial desert kingdom and uncover the reality of living in Saudi Arabia, where I worked in plant sciences.

How Czech people deal with the strict ban on alcohol and other pitfalls? And how did my wife and two small sons survived the exotic Saudi Arabia?

Začátek: 18:30 Vstupné: DOBROVOLNÉ
FB událost: Klikněte zde

Rezervace míst k sezení je možná na e-mailu:
balicafeprague@gmail.com


7.11.2019 Čtvrtek

Guatemala, Belize a na skok do Hondurasu

Přijďte se mnou navštívit zajímavé stavby trochu zapomenuté indiánské kultury ve Střední Americe, zavzpomínat na setkání s původními obyvateli Guatemaly a Belize , podívat se do lehce nebezpečného Hondurasu a stopnout si policejní auto na cestě ke krásnému , ale dávno už neobývanému městu Tikal .. 

Začátek: 18:30 Vstupné: DOBROVOLNÉ
FB událost: Klikněte zde

Rezervace míst k sezení je možná na e-mailu:
balicafeprague@gmail.com


14.11.2019 Čtvrtek

Tonga a Filipíny - království velryb a po stopách žraloků

"Povídání o dvou pobytech na tropických ostrovech v Pacifiku. Na začátek se podíváme na nepříliš známé souostroví Tonga, kam jsme si odskočili z nedalekého Nového Zélandu. Tonga je totiž jedním z mála míst na světě, kde se dá plavat spolu s velrybami. Ale nemusí se to vždy podařit, víme o tom své.
Druhou destinací budou známější Filipíny, které toho nabízejí o dost více. Navštívíme například jeden ze sedmi nových přírodních divů světa, rýžové terasy vysoko v horách, korálové útesy s křišťálovou vodou, a i zde budeme mít možnost se setkat tváří v tvář s jedním z největších zástupců vodní říše."

Součástí bude i projekce krátkých filmových snímků Tonga, království velryb, a Filipíny, po stopách žraloků. 

Začátek: 18:30 Vstupné: DOBROVOLNÉ
FB událost: Klikněte zde

Rezervace míst k sezení je možná na e-mailu:
balicafeprague@gmail.com


19.11.2019 Úterý

Island nalehko znova v Praze

Rozhodnutí odjet sama na Island padlo během 3 minut a během 3 hodin byla zhruba "naplánovaná" měsíční cesta, při které jsem oslavila své 30. narozeniny. Odjížděla jsem ale s velkým respektem a téměř žádným očekáváním. Jediné, co jsem věděla, bylo, že to bude jeden z těch nejlepších tripů a to taky byl. Celý měsíc jsem SPALA JEN POD PLACHTOU, objela celý ostrov STOPEM, ušla spoustu kilometrů přes hory i řeky, kde jsem nepotkala několik dnů živáčka, ale také jsem uzavřela nejedno přátelství, která mi mnohdy pomohla v rozhodnutí kam se moje kroky budou ubírat dál. A při tom všem jsem JEDLA ZADARMO A UTRATILA MÉNĚ, NEŽ JE ČESKÁ MINIMÁLNÍ MZDA.Získala jsem ale víc, než na jakékoliv jiné cestě, inspirovala se v mnoha místních projektech, o které se s vámi taky podělím i spolu s mými zážitky, tipy a triky jak se na nejen Islandu vyhnout velký útratě, težkýmu báglu a hromadě turistů.

Začátek: 18:30 Vstupné: DOBROVOLNÉ
FB událost: Klikněte zde

Rezervace míst k sezení je možná na e-mailu:
balicafeprague@gmail.com


27.11.2019 Středa

Jiri Kalat: The chaos of Mauretania (in ENGLISH)

THIS LECTURE IS IN ENGLISH

Morocco and Mauritania, two African countries, neighbors, but they are completely different. Mauritania, though torn between chaos and disorder, can offer wonderful pearls and incredible experiences. The eye of Africa is one of them, the ancient library at Chinguetti is another and for a 14-hour ride in a freight wagon of a train with iron ore nobody just forgets.
Morocco, on the other hand, offers luxury, beautiful monuments and a functioning infrastructure. Names like Tangier, Marrakesh or Sahara evoke the idea of the Orient in its purest form. It took me over forty days to go through both countries, more than six and a half thousand miles on a train, bus, jeep, hitchhiking, hiking in the mountains or sipping hundreds (maybe thousands) of berber whiskey glasses.
This lecture is all about this story.

Začátek: 18:30 Vstupné: DOBROVOLNÉ
FB událost: Klikněte zde

Rezervace míst k sezení je možná na e-mailu:
balicafeprague@gmail.com

PROSINEC 2019

5.12.2019 Čtvrtek

Po zamrzlé řece do nitra Himalaje

Diashow o drsné zimní výpravě do himálajského údolí Zanskar, kam lze uprostřed zimy dojít pouze za nejtřeskutějších mrazů po velmi kuriózní cestě - po zčásti zamrzlé řece. Ve 100 km dlouhé soutěsce mezi Ladakam a Zanskarem musí vesničané brodit ledovou vodou, neschůdné úseky oblézat po skalách či ledových rampách, lavírovat na kluzkém tenkém ledu, spát v jeskyních, vzdorovat teplotám až - 40ºC, a když je třeba, navzájem si pomáhat...

Začátek: 18:30 Vstupné: DOBROVOLNÉ
FB událost: Klikněte zde

Rezervace míst k sezení je možná na e-mailu:
balicafeprague@gmail.com

12.12.2019 Čtvrtek

Bali - ostrov nevšedních ceremonií

Zvláštní svatební a kremační obřady, den ticha, obětování zvířat i svátek dopravních prostředků. Takové jsou balijské ceremonie a každodenní život balijců. Na Bali se koná ceremonie každý den. Balijský hinduismus je přítomný vždy a všude. Hra barev, vůní a nevšedních zvuků. Nádherné kostýmy, neobvyklé dekorace a vyzdobené chrámy i vesnice. Víra, hrdost, pokora, vstřícnost a úsměv. Rodina a život v komunitě. Taková je balijská společnost a její hodnoty. Na pozadí nádherné přírody se odehrává pro nás jen stěží pochopitelné jedinečné "kulturní divadlo".
Přednášející: Jana Holcová 

Začátek: 18:30 Vstupné: DOBROVOLNÉ
FB událost: Klikněte zde

Rezervace míst k sezení je možná na e-mailu:
balicafeprague@gmail.com

ÚNOR 2020

18.2.2020 Úterý

KLDR "Totalitní neznámo" - Vladimír Váchal

Severní Korea je země, kterou zná každý, přesto se do ní vydává jen zlomek cestovatelů. Jak to vypadá v KLDR okem plzeňského cestovatele Vladimíra Váchala, si můžete přijít poslechnout na jeho přednášku, která nás povede trasou jeho týdenní cesty. Na další pobyt se mu nepodařilo získat oprávnění.
Co všechno viděl nebo spíš mu bylo ukázáno, můžete shlédnout na spoustě fotografií, které pořídil v květnu roku 2016. Z této netradiční cesty sebou přivezl také mnoho zajímavých věcí, které budete mít možnost zakoupit a prohlédnout si po skončení přednášky.
Vydejte se do země, kde se zastavil čas a vše je podřizováno přísnému řádu. Pojďte se podívat na podobu dnešní KLDR srze objektiv člena turistické skupiny, vedené severokorejskou národní cestovní kanceláří. 

Začátek: 18:30 Vstupné: DOBROVOLNÉ
FB událost: Klikněte zde

Rezervace míst k sezení je možná na e-mailu:
balicafeprague@gmail.com

JIŽ PROBĚHLÉ PŘEDNÁŠKY

Borneo - od Lovců lebek až po právo Šaría

Jeden den se potápět s exotickými rybičkami a druhý den zdolat čtyřtisícovou horu. Jak spojit zdánlivě nespojitelné během jedné cesty? Jet na Borneo! Podíváme se společně do největších jeskyní světa hluboko v džunglích a za divokými orangutany do panenské přírody. Projdeme se po stopách Lovců lebek a dostaneme se až do vesnice jejich potomků. Zastavíme se také v Bruneji, zemi zlatých paláců s extrémním kontrastem k životnímu stylu obyčejných obyvatel. Zbude-li čas, zaletíme i na malou ochutnávku nedalekého Singapuru, kde jsme zakončili naše měsíční putování.

Byl jsem rok v Antarktidě

Promítání o ročním pobytu v drsném, ale čarokrásném prostředí antarktické přírody mezi tučňáky a tuleni, daleko od civilizace.  

Jižní Amerika - Od Karibiku po Patagonii

Jak je to aktuálně s kolumbijskými gangy a jak nyní žije člověk, který pro guerillové válečníky vyráběl kokain? Co všechno lze vidět a zažít na souostrovní Galapág? Lze vyrazit do výšky přes 5000 m na ekvádorský vulkán Cotopaxi bez předchozí přípravy? Jak se vybavit na multi-denní treky v chilské a argentinské Patagonii, kde vám nikdo neřekne, jaké bude počasí, protože: "Jste v Patagonnii, zítra může být krásně a slunečno, anebo může sněžit a foukat vítr."? Co dělat, když vám na poušti Atacama (jedno z nejsušších míst na světě) začne pršet a jak zvládat extrémní teplotní rozdíly? Na jakou českou stopu jsme narazili v bolivijské Amazonii a jak probíhala 5 denní cesta na posvátnou horu Machu Piccu? Na poznávání jihoamerického kontinentu jsem měl ten nejlepší expediční tým, byli jsme dva - moje žena a já. Vše, co je spojené s cestováním v páru a zážitky z kontinentu opředenému mnoha mýty se můžete dozvědět...

Štěpán Pastula - Congo (in ENGLISH)

THIS LECTURE IS IN ENGLISH 

As a volunteer, Stepan Pastula worked as a supervisor of logistic department in Congo for over four months. He will be coming to share his experiences, stories and pictures at this unique destination.

The DR Congo is the third largest country in Africa. For the past sixteen years this country has been dealing with the consequences of the bloodiest conflict since the World War II. People in Need established its permanent mission in the Democratic Republic of Congo in January 2009. Projects focus on improving access to safe drinking water, quality healthcare, education and support for victims of sexual violence. Take a look at their life.

Life is hard but simple at this place and only certainty which you have there is your faith.

Vietnam a Laos: Od Mekongu k Mekongu

Čtvrtá část povídání o cestě "Do světa a zase zpátky 2014 -2017, zn. levně" s podtitulem "Od Mekongu k Mekongu". Vietnamu se rozhodujeme věnovat dlouhé tři měsíce. Fascinuje nás jeho rozmanitost a různorodost - rybářské vesnice a plovoucí trhy plné superlevného ovoce v úrodné deltě Mekongu; dějinami napěchovaný střed s císařskými městy, válečnými odkazy a dechberoucími krasovými jeskyněmi; i svérázná krajina na severu, kterou obdělávají lidé mnoha pestrobarevných etnik a která nabízí ty nejúžasnější scenérie hor i rýžových teras, jaké jsme kdy viděli. Ve Vietnamu často bojujeme s tvrdou, obchodnickou náturou, ale nakonec z toho po svém vždycky nějak vybruslíme, byť to znamená přespat na kruhovém objezdu, nechat se málem vyhodit z lodi, anebo si nechat vyhrožovat se sekáčkem na maso. Přes to všechno nám tahle země učaruje - její bohatá kultura a především kuchyně, která si právem získává celý svět... Na závěr připojíme krátký přejezd Laosu, s objevem jedné z nejstarších čajových plantáží na Zemi, sledováním zástupů mnichů za kuropění a dvoudenní plavbou proti proudu Mekongu. 

Tři roky v Saúdské Arábii

Kdo z vás tam byl? Turistická víza totiž doposud neexistovala. Přeneseme se za mediální obraz kontroverzního pouštního království a odhalíme jeho skutečné zajímavosti. Biolog a cestovatel Lukáš Synek strávil v Saúdské Arábii pár let, přičemž prozkoumal většinu země: dunové pouště, hory s cypřišovými lesy a opicemi, barevné sopky, skalní města, wádí s palmovými háji, starobylé pevnosti, monumentální nabatejské hrobky nebo korálové útesy. Užasnete nad nesčetnými petroglyfy pravěkých umělců. Nevěřili byste, jak zelené je Asirské pohoří na jihu země. V létě vedro, že ptáci padali mrtví ze stromů. Odměnou za stovky kilometrů a navigování off-road byly příjemné noci při ohni pod souhvězdím Orionu, kdy ráno budilo vrkání hrdliček a frkání velbloudů. Probereme pověstnou pohostinnost Arabů, jejich vztah ke gastarbajtrům i postoj k současným změnám. A jak zvládla život v Arábii manželka Alena a dva chlapečkové?

Chile a Velikonoční ostrov - země a ostrov unikátů

Chile jakoby se schovávalo mezi Andami a Pacifikem. Úzký a dlouhý pruh země se tahne od severu na jih přes polovinu Jižní Ameriky. I tak tato země má spoustu nadherných míst, které stojí za návštěvu. Buď je to metropole a hlavní město Santiago de Chile se svou směsí kultur z celé Jižní Ameriky, anebo sousední Valparaiso se svým obrovským přístavem, historickými trolejbusy a všudypřítomným street artem. Poušť Atakama na severu a Národní parky v Patagonii na jihu je to nejlepší co nabízí příroda této země. Velikonoční ostrov je zase schován uprostřed Pacifiku a je cílem všech dobrodruhů, které chtějí vidět mystické sochy moai v opravdové velikosti na vlastní oči. Nicméně na ostrově po návštěvě moai se určitě nebudete nudit. Zdejší jeskyně, útesy, krátery neaktivních sopek a Pacifik jsou další atrakce na které se můžete těšit. 

Írán - Vojtěch Lhotský

V poslední době začínají cestovatelé objevovat tenhle skrytý klenot na středním východě. Írán je totiž překvapivě pohostinná země. Je to pořád ještě místo, kde Vás místní osloví jen proto, že jsou zvědaví, chtějí si povídat, a nakonec Vás pozvou třeba i na večeři. Během naší cesty jsme se podívali na nádherné vitráže růžové mešity v Šírázu, obdivovali jsme jeden z nejstarších stromů světa a bloudili jsme uličkami vyprahlého města Yazd. Vydali jsme se pozorovat západ slunce v poušti, prohlíželi jsme ruiny hliněných domů v Kharanaqu a naše putování jsme ukončili návštěvou obrovského náměstí v Isfahánu.


Tři měsíce v Panamě: příběhy z Karibiku, džungle i hor

Vyprávění s promítáním o Panamě kterou jsme objeli celou dokola aneb : 

- o tom jak jsme v Karibiku na Bocas del Toro bydleli v džungli s tukanama a lenochodama ve větvích nad naší boudou
- o netradičních Vánocích, na Štědrý den jsme se v horách toulali pralesem!
- o surfařském ráji v zapomenuté vesničce Santa Catalina
- o exotických zvířatech v divočině okolo Panamského kanálu
- o podivném světě domorodých kmenů žijících pod samosprávou na ostrůvcích San Blas v Karibiku
A na co ještě se můžete těšit?
Na velkou dávku lenochodí roztomilosti
Na příběh jednoho zvláštního tuláka - jednoho z nejinspirativnějších lidí co jsem ve světě potkala.
Nebo na zdánlivě nepochopitelnou story jak jsem si jorkšíra spletla s papežem.

Velká cesta napříč Asií

Road trip napříč Asií - snová cesta za absolutní svobodou. Během 7 měsíců jsme urazili vzdálenost přes 63 tisíc kilometrů, navštívili 23 zemí Evropy a Asii, objevili nespočet úžasných míst a zažili ještě více neobyčejných setkání. Čeká vás vyprávění o divokém Kavkaze, neuvěřitelně přátelských lidech v Íránu, poněkud absurdním Turkmenistánu, velehorách Střední Asie, a nakonec o nespoutaném Mongolsku a nekonečné Sibiři s nechvalně proslulou Cestou kostí!


Nepál a Bhútán - země nebetyčných hor a úsměvů

Nepál a Bhútán - země nebetyčných hor a úsměvů
Nepál patří k nejnavštěvovanějším zemím Jižní Asie. Naopak sousední Bhútán se ročně otevře jen velmi omezenému počtu cestovatelů a pro mnohé z nás tak zdejší život zůstává zahalen rouškou tajemství. Místo nám známého hrubého domácího produktu, zde měří hrubé domácí štěstí. Vydejte se na pohodové cestování pestrobarevným Nepálem a tajemným zeleným Bhútánem.

Přednáškou vás provede cestovatel, průvodce, fotograf a publicista David Hainall.  


Tři měsíce v Africe - po stopách lvů a horských goril

Ráno se probudíte ještě za tmy, sbalíte si rychle stan a za prvních paprsků jedete k nejbližšímu napajedlu. Je období sucha, takže je to jedno z míst, kde se schází místní fauna a vás v tom ranním slunci přivítá smečka lvů. Následující noc strávíte v odlehlé vesnici ve společnosti místních křováků a budete s nimi tancovat u ohně. I tak může vypadat den v Botswanské poušti Kalahari. Viktoriiny vodopády na hranicích mezi Zambií a Zimbabwe vás v období vysoké vody vysprchují tak, že na to nikdy nezapomenete, stejně tak jako na zážitek, když se ze dne na den rozhodnete zaběhnout místní marathon. Namibijské duny pouště Namib vás uhranou, stejně tak jako letecký pohled na hladinu oceánu a velryby v Jižní Africe. Na závěr této dobrodružné cesty se vydáme do Ugandy, kde se v parku Bwindi vydáme po stopách goril horských...


Maroko - cestovatelská přednáška

Vydejte se s námi napříč Marockým královstvím, přes vysoké hory i duny největší pouště světa, napříč starobylými městy až k Atlantickému oceánu. Poznáme jeho přírodní krásy, pamětihodnosti, pestrou historii, projdeme se po tradičních tržištích, malebných přístavech a nakoukneme i pod pokličku marocké kuchyně. Maroko je zemí barev, exotických vůní a bohaté kultury, je zemí, která útočí na všechny vaše smysly a zároveň cenově i vzdálenostně dostupnou exotikou, kterou můžu všem jen doporučit.


Po vlastní ose - Velká cesta napříč Asií

7 měsíců na cestě, 2 lidi a 1 auto, 23 zemí Asie a Evropy, přes 63 tisíc kilometrů na trase Jihlava (CZ) - Magadan (RUS)

Cesta o hledání úžasných míst, o svobodě a volnosti, o neobyčejných setkáních s obyčejnými lidmi.
Přes Balkán, Turecko a zasněžený Kavkaz jsme se dostali do Íránu, země, která předčila všechny naše představy, okouzlila nás a přirostla nám k srdci. Po Hedvábné stezce jsme putovali až do závratných výšek velehor Střední Asie. Vydali jsme se také do Mongolska, země pastevců a těch nejhorších silnic. A nakonec nás čekala závěrečná výzva, nechvalně proslulá Cesta kostí a jízda přes Sibiř, kde tou dobou již padal sníh a přicházely první mrazy...


Indonéské ostrovy Bali a Lombok a jejich neturistická zákoutí

Vyprávění o indonéských ostrovech Bali a Lombok. Jedna země, dvě rozdílné kultury i příroda. . Dokážete si představit, jak se žije na Bali mezi místními? Jak ostrov opravdu ovlivnila činná sopka Agung a zemětřesení na Lomboku? Jaké bylo vidět dopady zemětřesení na vlastní oči? Proč se Bali přezdívá "Ostrov bohů" a Lomboku "Ostrov tisíce mešit"? Dozvíte se také o jedinečných hinduistických svátcích a nejkrásnějších zákoutích obou ostrovů.


Povídání (z)cesty: #1 - Velký vandr z Čech až do Ománu

První část povídání o cestě "Do světa a zase zpět 2014 -2017, zn. levně" s podtitulem "Velký vandr z Čech až do Ománu". Anča a Petr, nízkonákladoví cestovatelé, vyrazili na svoji cestu plni odhodlání a touhy po objevování. Při počátečním úprku před příchodem zimy se přesouvali vlakem, autobusem, pěšky a nejvíc stopem. Spali většinou pod stanem, jedli z ešusu a koupali se v potocích. Prostě vandr :-)


Sama Brazílií aneb co všechno jsem stihla za 28 dní

Přednáška Dominiky Charvátové, která vás provede svojí cestou po Jižní Brazílii a třeba inspiruje i k té vaší :)


Povídání (z)cesty: #2 - Tři měsíce v Indii - málo nebo moc?

Druhá část povídání o cestě "Do světa a zase zpátky 2014 -2017, zn. levně" s podtitulem "Tři měsíce v Indii - Málo nebo moc?". Přichází první delší pobyt celé cesty - rovnou 3 měsíce trávíme v Indii! Je to málo nebo moc? Zamilovali jsme si ji nebo zošklivili? Všechno najednou! Indie šokuje všechny naše smysly každý den, znovu a znovu, jeden extrém za druhým. Neskutečná škála barev, chutí, vůní a smradů, tváří, zvyků, šikany cizinců i způsobů, jak se probojovat do vlaku...


Nový Zéland - země tisíců krajin

Díky programu Working Holiday jsme na Zélandu mohli strávit až 15 měsíců, čehož jsme využili do posledního dne. Během této úžasné doby jsme pořídili dodávku, přestavěli ji na útulný campervan, vystřídali různá zaměstnání, řídili traktor, ovládali bagr, utíkali před povodněmi, sbírali ovoce, malovali pokojíčky, proletěli se třeba i vrtulníkem a na paraglidu, získali spoustu zkušeností a nových přátel z celého světa, najezdili desítky tisíc kilometrů a nafotili desítky tisíc fotek a hlavně procestovali celý Zéland. Každý kout této země je odlišný. Není problém vyrazit například z Beskyd přes Island, Italské pláže, Švýcarské Alpy do Norského fjordu.


Island

Tenhle nádherný ostrov plný sopek, ledovců, vodopádů a horkých pramenů je dnes populárním místem, které navštěvuje více a více turistů. Stačí se však vydat trochu dál od nejznámějších atrakcí a najednou zjistíte, že se touláte překrásnou krajinou úplně o samotě. Procestovali jsme Island s maličkým městským autem od známých míst na jihozápadě přes odlehlé fjordy až po takřka opuštěný východ. Zápasili jsme s divokým počasím, chodili jsme nad propastmi a ledovci, pozorovali jsme papuchalky a koupali jsme se v horké řece. Nikdy jsme nečekali, jak překvapivý a fascinující dokáže Island být.


Asijské anekdoty - Cesta z Taiwanu přes Koreu do Myanmaru

TOP 10 TripAdvisor Tips jsou synonymem pro přeplněná místa lidmi dychtivě se snažíc udělat super Insta fotku, zatímco jim otravní prodejci vnucují svoje předražené zboží. Ale to mě nebaví... Raději sjedu z cesty, a to se pak děje věcí! Povyprávím, jak vypadá pohovor do vietnamské textilky, jak se žije s mnichy v myanmarské klášterní škole nebo o každodenních kulturních šocích při studiu v hi-tech Koreji. A fotky budou taky! No, anebo doražte do Bali Cafe aspoň na cheesecake, lepší jste v Praze určitě neměli.


Kouzelná Srí Lanka - ostrov tisíce vůní a úsměvů

Ne nadarmo se říká, že Srí Lanka je "tak trochu jiná Indie". S indickým subkontinentem má ostrov společné náboženství, kulturu i kus historie, ale chybí mu ukřičenost indických velkoměst. Po více než šesti tisících schodech vystoupáme na vrchol Adam´s peaku, posvátné hory všech čtyř hlavních náboženství ostrova, a společně s dalšími turisty a poutníky přivítáme příchod dalšího dne. Vypravíme se také na volné a moře za plejtváky obrovskými nebo do záchranné stanice pro mořské želvy a do dolů měsíční kameny. Mozaiku poznání, vjemů, chutí a vůni doplňují každodenní návštěvy trhů s tropickým ovocem, rozsáhlé a všudy přítomné čajovníkové plantáže, skvělá místní kuchyně nebo třeba rybářské trhy v přístavech na jihu ostrova. 


Francouzská Polynésie - příběhy z cest

Přijďte se dozvědět více o Francouzské Polynésii a proč tyto nádherné ostrovy stojí za delší návštěvu i nejen v rámci cesty kolem světa. Během přednášky zavítáte na Společenské ostrovy a atoly Tuamotu, dozvíte se o životě místních obyvatel, jaký ostrov se zrodil jako první, kde se dá ochutnat jediné atolové víno na světě a kde můžete spatřit tak zvanou zeď žraloků. Cestování po Francouzské Polynésii nemusí byt příliš drahé a pobyt na pláži nemusí byt jediným způsobem jak strávit den.


Bolívie

Pomyslná cesta Bolívií povede jak do pralesů s jezuitskými misiemi na východě země, tak do horských mlžných pralesů na úbočí And či na bolivijské Altiplano s neskutečným Salarem de Uyuni, s lagunami plnými plameňáků a zapadlými vesničkami s roztomilými kostelíky. Nevyhneme se ani: La Pazu, Potosí, Tiwanaku, jezeru Titicaca, ostrovu Slunce, Cestě smrti, Stezce zlata, fiestám... 


Povídání (z)cesty: #3 - Myanmar, Thajsko a Kambodža: Do koloniálních časů po křivých kolejích

Třetí část povídání o cestě "Do světa a zase zpátky 2014 -2017, zn. levně" s podtitulem "Do koloniálních dob po křivých kolejích". Vyprávění o dvou šílencích, co vyrazili do světa na poněkud delší a netradiční svatební cestu za svými sny, s trochou našetřených peněz v kapse a až moc těžkými batohy. Během druhého půlroku na cestě zažili Songkran - thajský Nový rok plný vodních bitev a první vážnější zranění. Zaznamenali nečekaný stopařský úspěch v Kambodži, jejíž svěží, zelený severovýchod jim učaroval. Největší láskou se ale stal nádherný Myanmar plný vstřícných a zvědavých lidí s těmi nejkrásnějšími úsměvy, kterými vás rádi obdarují, třeba při nekonečné cestě kodrcavým vlakem..

Informace o zpracování osobních údajů (GDPR) naleznete: zde

ZÁŘÍ